Apple wymyśla materiał na widoczne paski antenowe w iPhonie
Jeśli spojrzysz na przykład na tył obecnego iPhone'a 6 lub 6 Plus, szybko zauważysz, że aluminiowy tył jest przerwany nieco nieestetycznymi plastikowymi liniami. Te plastikowe wkładki są niezbędne do działania anten w iPhonie. Gdyby Apple wybrał ciągłą metalową powierzchnię, połączenia bezprzewodowe nie zostałyby nawiązane. Apple chce coś z tym zrobić.
Przejrzysty i bezużyteczny projekt zawsze był zmartwieniem Apple, ale czasami trzeba ugiąć się pod prawami fizyki. Tak było również w przypadku iPhone'a 6. Plastikowe wgłębienia, które rozciągają się z tyłu obudowy, nie są cechą konstrukcyjną, ale zwykłą koniecznością. W przeciwnym razie będą problemy, ponieważ za nimi biegną anteny dla Bluetooth, WLAN i sieci komórkowej. Apple złożyło teraz patent na wynalazek, aby móc zaoferować rozwiązanie, przynajmniej wizualnie, które powinno umożliwiać bezszwowe powierzchnie. Materiał został zaprojektowany tak, aby naśladować anodowaną metalową powierzchnię, która definiuje wygląd iPhone'a i innych urządzeń z systemem iOS. Niemniej jednak powinien przepuszczać promieniowanie radiowe. Materiałem można również powlekać inne powierzchnie. Na przykład powierzchnia gładzika notebooka mogłaby być dostosowana do metalowej powierzchni ramki, co z pewnością powinno spodobać się Apple. Apple nie ujawniło w zgłoszeniu patentowym, z jakiego materiału wykonana jest powłoka powierzchni. Nie można przewidzieć, czy Apple faktycznie wdroży wynalazek. Przy wielu patentach, a nawet zgłoszeniach patentowych, nigdy nie ma produktu, który klient mógłby zobaczyć w sklepie. Często patenty służą również utrudnieniu konkurencji w rozwiązaniu problemu, ponieważ wtedy trzeba obrać inną konstruktywną i często bardziej złożoną ścieżkę.
Więcej na te tematy:
iPhone
antena
patent
aluminium
Dyskutować z!
Tutaj możesz skomentować artykuł "Apple wynajduje materiał na widocznych paskach antenowych na iPhonie". Po prostu zaloguj się na swoje konto maclife.de lub wypełnij poniższe pola.